آشپزی با سایر سبزی های تیار
ریحان خشک تیار
 

از اين سبزي معطر به صورت خشك و تازه مي توان براي بهبود بخشيدن طعم و معطر نمودن انواع خوراكيها،انواع ترشي  و شوري  وسس سالاد  استفاده نمود.

براي تهيه ترشي و شوري سبزي را درون سركه بخيسانيد و سپس به همراه سركه،كه عطر و طعم ريحان را به خود گرفته براي آماده كردن ترشي و شوري مصرف كنيد.

 
     
پونه خشك تيار
 

از اين سبزي معطر به صورت خشك  و تازه مي توان براي بهبود بخشيدن طعم و معطر نمودن غذاها استفاده نمود. از اين سبزي به صورت خشك براي معطر نمودن سيب زميني آبپز، ماست و انواع سس سالاد مي توان استفاده كرد همچنين با خيساندن اين سبزي معطر در سركه مي توان براي تهيه انواع ترشي از اين استفاده كرد

دم كرده اين گياه خاصيت دارويي داشته  و به صورت دم كرده براي رفع سوء هاضمه بسيار مفيد است.

 
     
مرزه خشك تيار
 

از اين سبزي به صورت خشك و تازه مي توان براي بهبود بخشيدن طعم و معطر نمودن انواع خوراك گوشت، فيله مرغ و انواع كوفته، انواع سوپ و انواع سالاد و ترشي استفاده نمود

طريقه استفاده : جهت تهيه خوراكيهاي ذكر شده از اين سبزي معطر به صورت خشك استفاده مي شود. براي تهيه ترشي و شوري، سبزي را درون سركه كاملا بخيسانيد و سپس مخلوط معطر را به ساير مواد لازمه براي تهيه ترشي مي افزاييم.

 
     
نعنا خشك تيار
 

از اين سبزي معطر به صورت خشك و تازه مي توان براي بهبود بخشيدن طعم و معطر نمودن غذاها استفاده نمود.از اين سبزي به صورت خشك براي معطر نمودن سيب زميني و تخم مرغ آب پز،ماست، انواع سس سالاد استفاده نمود. همچنين دم كرده اين گياه خاصيت دارويي داشته و به صورت دم كرده براي رفع سوء هاضمه و تهوع و ... بسيار مفيد است.

 
     
ترخون خشك تيار
 

از اين سبزي به صورت خشك و تازه مي توان براي بهبود بخشيدن طعم و معطر نمودن انواع كوفته، انواع سوپ ، ترشي و شوري و خيار شور استفاده نمود

طريقه استفاده:

براي تهيه خوراكيهاي  ذكر شده  از اين سبزي معطر به صورت خشك استفاده ميشود. براي تهيه ترشي، شوري و خيار شور سبزي را درون سركه كاملا بخيسانيد و سپس مخلوط معطر را به ساير مواد لازمه براي تهيه ترشي مي افزاييم.